Baseny termalne? Obierz kierunek na Słowację!

Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Dobroczynne właściwości wód termalnych znane są człowiekowi już od wieków. Dzisiaj są one również bazą dla różnych kąpielisk termalnych i aqua parków, gdzie nie tylko można zadbać o swoje zdrowie, ale również świetnie się bawić. Baseny z wodą termalną są dostępne również w Polsce, ale jeżeli chodzi o niezapomniane przeżycia, Słowacja jest tym krajem, gdzie warto zaplanować swoją wyprawę do wód!

 

Wody termalne są jednym z największych bogactw Słowacji. Aby również dobrze się bawić na słowackich basenach termalnych, nie trzeba jechać daleko, ponieważ znajdują się one również blisko polskiej granicy. Jakie baseny termalne na Słowacji warto wziąć pod uwagę podczas planowania swojej wycieczki?

 

  1. Tatralandia

To jeden z najbardziej znanych kompleksów wód termalnych znajdujących się na Słowacji, w Liptowskim Mikulaszu. Znajduje się tutaj 11 basenów termalnych, 27 różnych zjeżdżalni, rzeczka, place zabaw, park linowy, a to tylko część atrakcji, ponieważ można spędzać tutaj czas również na wiele innych sposobów. Na gości czekają centrum odnowy biologicznej, bary i restauracje, można też bawić się na dyskotece. Tutaj zawsze coś się dzieje!

 

  1. Besenova

To baseny termalne określane także jako Brunatne Zdrowie. Dlaczego? Ponieważ woda w tych basenach nie jest przezroczysta! To wszystko za sprawą wysokiej zawartości żelaza w wodach termalnych w tym parku. Znajduje się tutaj duży basen oraz mniejsze kąpieliska termalne, gdzie można skorzystać też z masaży wodnych. Przygotowano także zjeżdżalnie, jacuzzi, bicze wodne i inne atrakcje.

 

  1. Meander

Ten park znajduje się w Oravicach – woda w jego basenach termalnych dochodzi do 34 stopni Celsjusza, dlatego też można kąpać się tutaj nawet w zimie. Atrakcją basenu Meander jest również sztuczna fala, dlatego też można poczuć się tam jak w morzu. Dostępne są również baseny dla dzieci, baseny relaksacyjne, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna o długości 100 metrów, a z basenu na zewnątrz można podziwiać piękną panoramę Tatr Zachodnich.

 

Jeżeli wobec tego interesują cię termy, w takim przypadku Słowacja jest wyjątkowym kierunkiem!

 

 

 

Zobacz także