Karmy holistyczne dla kotów i psów – czym różnią się od zwykłych?

Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Jeżeli decydujesz się na przygarnięcie zwierzaka lub prowadzisz hodowlę, pamiętaj o tym, aby zapewnić mu najlepsze warunki. Oznacza to również odpowiednie żywienie – tutaj na właścicieli kotów i psów czeka wiele pułapek, ponieważ znalezienie dobrej karmy może być sporym problemem.

 

Nie każda karma dla zwierząt jest godna zarekomendowania – podobnie jak w przypadku jedzenia dla ludzi, można kupić to wysokiej jakości, ale również takie, które nie wyróżnia się wysoką zawartością substancji odżywczych, a nawet może negatywnie wpływać na zdrowie i prowadzić do różnych schorzeń.

 

Holizm w karmieniu zwierząt

Obecnie najlepszym wyborem, gdy chodzi o żywienie zwierząt domowych, są karmy holistyczne dla kotów i psów. Karmy holistyczne bazują na koncepcji holizmu, która zakłada dostarczenie zwierzęciu w formie jednej karmy wszystkich potrzebnych mu składników. W związku z tym karmy tego rodzaju powstają ze starannie wyselekcjonowanych i skomponowanych ze sobą składników, które odzwierciadlają naturalne potrzeby żywieniowe zwierzęcia, na przykład u kota to duża ilość białka, tłuszczu, a także zminimalizowana ilość węglowodanów.

 

Co mają w sobie karmy holistyczne?

Do ich produkcji wykorzystuje się składniki wysokiej jakości – często również takie, które przeznaczone są dla ludzi. Oprócz dobrej jakości białek i tłuszczów posiadają one także inne dodatki, na przykład probiotyki, prebiotyki, enzymy trawienne, ważne witaminy i składniki mineralne, antyoksydanty, które są pochodzenia naturalnego i dzięki temu są także łatwo przyswajalne. Odpowiedni profil składników w karmach holistycznych dostarcza zwierzęciu tego, czego najbardziej potrzebuje – bez szkodliwych wypełniaczy i innych dodatków, które nie posiadają wartości.

 

Oczywiście, są też minusy, ponieważ karmy holistyczne dla psów i kotów są droższe – zwykle cena za 1 kilogram zaczyna się od 20-25 złotych. To jednak wart swojej ceny zakup z punktu widzenia zdrowa pupila – poza tym karma holistyczna zwykle może być podawana w mniejszej ilości, ponieważ jest bardziej treściwa. To dobry wybór!

 

 

 

Zobacz także