Kiedy zadzwonić po serwis rolet zewnętrznych?

Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Rolety zewnętrzne mają szereg zalet – nie tylko chronią przed wzrokiem ciekawskich, ale również zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem i ochłodzeniem oraz przed hałasem. Ponadto mogą pełnić funkcję antywłamaniową. Niestety, nie zawsze są niezawodne. Kiedy warto zadzwonić po specjalistę?

Rolety zewnętrzne podobne są do tych montowanych we wnętrzach, ponieważ składają się ze specjalnych modułowych żaluzji, które nawijane są na wał umieszczony w kasecie. Obsługa odbywa się z wewnątrz budynku – manualnie za pomocą taśm lub też z użyciem automatyki.

 

Najczęściej występujące usterki rolet zewnętrznych

Na usterki narażone są zarówno żaluzje rolety Warszawa z systemami automatyki, jak i również te obsługiwane ręcznie. Oczywiście, tam, gdzie zastosowało się tego rodzaju system, elementów, które mogą ulec uszkodzeniu, jest więcej. Problemy z używaniem rolet mogą być zarówno konsekwencją ich wieku, jak i również warunków atmosferycznych oraz niewłaściwego użytkowania, na przykład nieprawidłowego przeciągania taśmy.

 

Usterki w związku z tym dotyczą często takich elementów jak:

  • koło nawojowe
  • ślizgi pancerza rolety
  • wieszaki metalowe
  • zwijacz
  • aretki blokujące
  • taśma lub sznurek

 

Gdy zauważasz, że roleta zacina się, wydaje dziwne dźwięki, jest trudniejsza w odsłanianiu lub zasłanianiu, gdy widzisz, że taśma albo sznurek są przekrzywione lub też postrzępione, w takim przypadku warto zacząć działać.

 

Jak naprawić roletę zewnętrzną?

Najczęściej naprawa wymaga rozkręcenia rolety, aby dostać się do jej środka. Warto w takim przypadku skorzystać z pomocy ekspertów w tej właśnie dziedzinie. Obecnie serwis rolet zewnętrznych świadczony jest przez wiele firm – także można często skorzystać z takich usług w tej, która zajmowała się ich montażem. Można wówczas zamówić serwis gwarancyjny lub też pogwarancyjny, gdy termin gwarancji na rolety już minął. W przypadku rolet na gwarancji nie zaleca się prowadzenia prac samodzielnie, ponieważ można wtedy narazić się na anulowanie ochrony gwarancyjnej dla rolet.

 

 

 

Zobacz także