Wybieramy torby podróżne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Szukasz czegoś mniejszego, lżejszego i jednocześnie pojemnego i wygodnego w noszeniu zamiast walizki? W takim przypadku wybierz torby podróżne – doskonałe zarówno na weekend samochodem, do pociągu czy też do samolotu. Jeżeli rozglądasz się za dobrą torbą podróżną, sprawdź razem z nami, jak wybrać dla siebie najlepszy model!

 

Torby podróżne, które nazywane są także dufel, lub duffel, to większe torby do ręki, które wyposażone są też często w odpinane paski, dlatego też można nosić je na ramieniu. Wykonane z miękkiego i odpornego materiału, najczęściej typu cordura albo PCV, który jest także wodoodporny i dobrze chroni to, co znajduje się w środku. Torby tego rodzaju można zakupić w różnych wariantach rozmiarowych, w związku z czym można również dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb – gdy zwykle pakuje się do torby więcej czy mniej. Te najmniejsze mogą być też stosowane jako torby sportowe na siłownię czy do klubu fitness.

 

W sprzedaży można znaleźć torby podróżne wielu typów – ich ceny zaczynają się nawet od 25-30 złotych za mniejsze modele, ale jeżeli chcesz kupić torbę, która będzie mogła wystarczyć ci na dłużej, nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Tutaj liczy się jakość wykonania – dobrej jakości materiał, niezacinające się zamki, dodatkowy pasek spinający rączki, by noszenie torby było prostsze, wewnętrzne kieszonki.

 

Jeżeli chcesz korzystać tego rodzaju torby samolocie jako torba podręczna, pamiętaj o tym, aby sprawdzić jej wymiary dokładnie – rozmiar powinien być akceptowany jako bagaż podręczny w liniach lotniczych, których używasz. Najlepiej wybrać torbę o wymiarach około 50x30x20 centymetrów, ale najlepiej upewnić się przy zakupie. Pojemność takiej torby to około 30-32 litry, dlatego też można bez problemów pomieścić w niej swoje rzeczy, w tym sprzęt taki jak laptop czy tablet.

 

Gdy chcesz zdecydować się na większą torbę podróżną, patrz na torby na kółkach – są one wyposażone jak niektóre modele walizek w dwa kółka na jednym boku oraz w wyciąganą rączkę. W ten sposób można łatwiej transportować je wtedy, gdy są wyładowane aż po brzegi i w związku z tym noszenie ich w ręce nie byłoby zbyt wygodne.

 

 

 

Zobacz także