Żaluzje aluminiowe – nie tylko do biura

Data: 2016-05-16 Dodał: admin

 

Gdy zależy ci na tym, aby skutecznie osłonić się przed wzrokiem przechodniów czy też często przeszkadza ci zbyt mocno świecące słońce, w takim przypadku warto rozważyć montaż osłon okiennych. Oprócz popularnych rolet do dyspozycji są również żaluzje.

 

Najpopularniejszy i dostępny od lat model żaluzji to te wykonane z aluminium – są lekkie, wytrzymałe, dostępne również w wielu kolorach, a przy tym ich cena nie jest wysoka. Gdy w sprzedaży nie było innych osłon okiennych, to właśnie one cieszyły się największym zainteresowaniem. Teraz z kolei najczęściej wybierane są do przestrzeni biurowych, gdzie jednak też powoli wypierane są przez żaluzje pionowe. Gdy jednak szukasz osłon o klasycznym wyglądzie, w takim przypadku to właśnie one zasługują na szczególną uwagę.

 

Żaluzje aluminiowe maja formę cienkich aluminiowych pasków nawleczonych na specjalne nitki. Całość wykończona jest zwykle prętem oraz sznurkiem, dzięki którym można je obsługiwać – podnieść lub opuścić, a także wyregulować ich położenie, aby wpuścić do wnętrza mniej lub więcej światła. To właśnie duży plus, jakim cechują się żaluzje, ponieważ można w nich ustawić odpowiednią pozycję, podczas gdy w roletach nie jest to możliwe – można je tylko podnieść lub opuścić.

 

Jeżeli chcesz zakupić żaluzje aluminiowe, w takim przypadku musisz też pamiętać o kwestiach ich montażu. W starszych oknach montowało się je zwykle pomiędzy dwoma szybami, w nowszych, których wnętrze jest szczelne, nie jest to możliwe, dlatego żaluzje należy zamontować od wewnętrznej strony skrzydła okiennego. Najlepiej zdecydować się na model, który nie wymaga wiercenia w ramie okiennej, ale posiada specjalne nakładki. Wtedy nie straci się także gwarancji, a po żaluzjach nie zostaną nieestetyczne otwory, gdy będzie się chciało zastosować inne osłony.

 

Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie żaluzje aluminiowe można kupić bez problemu, ale nadal dostępne są one w wielu firmach oferujących osłony na terenie całej Polski. Z ofertami można zapoznać się online.

 

 

 

Zobacz także